Çamaşır Makinesi Tamiri

ÇAMAŞIR MAKİNESİ TAMİRİ

Günümüzde kullanılan çamaşır makineleri oldukça işlevsel çözümler sunan teknolojiye sahiptir. Fakat bazı durumlarda arızalanabilmektedirler.Çamaşır makinesi ve diğer beyaz eşyalar bizim evde çok fazla işimizi gören aletlerimiz, dolayısı ile bakımı ve arıza durumunda tamiride önemli.Çamaşır makinelerine düzenli olarak bakım yapmak, hem kıyafetleri daha temiz yıkamasını sağlar hem de makinenin uzun süre bozulmadan kullanılmasına yardımcı olur. Bakıma rağmen çamaşır makinesi zaman zaman arızalanabilir. Bu arızaları bilerek doğru çözümleri üretebilirsiniz.       

Pendik Çamaşır Makinesi Tamir Servisi Çözüm Teknik   olarak profesyoneli uygun fiyat avantajı ile buluşturarak müşterilerimizin kaliteli hizmet alma hakkını savunmaktayız.

 Çamaşır Makinelerinde Tamir Gerektiren Durumlar Nelerdir?

Çamaşır Makinası Kazan Sorunları : Çamaşır makinalarında kazan sorunları genelde ciddi bir sorun olarak görülmektedir. Kolay kolay zarar görmeyecek bir alan olsa da zaman içersinde yıpranan makinalarda kazan delinmesi, kazan düşmesi gibi arızlar oluşabilmektedir. Kendi başınıza bireysel çözüm bulmanız kolay olmayacaktır ve çamaşır makinesi tamiri için uzman desteği almanız gerekmektedir.

Çamaşır Makinesi Su Akıtma Arızaları : Çamaşır Makinesi Tamiri için genelde en çok kişinin başvurduğu durumlardan biridir. Makinanın alt kısmından yada kapak kısmında su akıtma sorunu ile karşı karşıya iseniz bunun bir çok farklı nedeni olabilir.Makinadan kaynaklı olanabileceği gibi tesisat giderlerinden kaynaklı bir sorunda olabilir. Tahliye hortumlarında oluşan çatlaklar sızmalara neden olabilir. Yine tahliye hortumunun yerinden çıkması conta sorunlarıda sizin bu arızayı yaşamanıza neden olabilir.

Çamaşır Makinesi Ana Kart Arızaları : Yine ciddi düzeyde diyebileceğimiz bir arıza tipidir.Eğer makinanızın ana kartında arıza oluşmuşsa tamiri öncelikle düşünülmeli şayet tamiri mümkün olmayan durumlarda sıkça rastlanmakta. Genelde makine sahiplerinin servis maliyetinin yüksek olması yada yenisi ile değişiminde fiyatının bir çok parçaya göre yüksek oluşu nedeni ile çok fazla karşılaşmak istemediği bir arıza sorunudur.

Diğer Çamaşır Makinesi Onarımı Gerektiren Arızalar : Yukarıda bahsettiğimiz Çamaşır Makinası Tamiri gerektiren durumlar dışında irili ufaklı bir çok farklı sorunda karşınıza çıkabilir. Deterjan bölmesi sorunları, elektrik akım sorunları, sesli görültülü çalışma problemleri, Yıkama motoru, pompa sorunları gibi bir çok farklı durumda tamire ihtiyacınız olabilir.

Pendik Çamaşır Makinesi Tamir Servisi Çözüm Teknik   olarak 7/24 hizmet veren teknik servisimizi arayarak gerekli desteği alabilirsiniz.

ÇAMAŞIR MAKİNESİ İÇİN FAYDALI BİLGİLER

  • Çamaşır makinenize çamaşırlarınızı koymadan önce ceplerini kontrol ederek ceplerindeki bozuk para, toka, ataç, kalem gibi çıkarın bu tür cisimler Çamaşır makinenize zarar verebilir.
  • Küçük parçalı çamaşırlarınızı (Çorap, bebek kıyafeti ) gibi çamaşır makinenize koyarken çamaşır torbasında koyunuz.
  • Çamaşır makinaenize çamaşırlarınızı gevşek bir biçimde yerleştiriniz. Yükleme kapasitesi çamaşırın özelliğine ve kirlilik oranına göre değişir.
  • Çamaşır makinnenizi kireçlerden arındırmak için sirke ve limon tuzu kullanabilirsiniz. Uygulaması oldukça basittir. Çamaşır makinenizin içine bir miktar sirke koyunuz ve deterjan bölümüne de liman tuzunu koyarak makinenizi yüksek derecede boş olarak çalıştırınız. Böylece çamaşır makineniz kireçlerden ve kirlerden arınmış olacaktır.
  • Çamaşır makinenizin deterjan haznesinde zaman içerisinde deterjan kalıntıları oluşur ve sertleşir. Bunları temizlemek için deterjan haznesini yerinden çıkartarak bir sünger yardımı ile yıkayınız. Kayalaşmış olan kalıntıları sizi zorluyorsa sıcak su dolu (kayar su olmamalı) bir kapın içerisinde bekletin yumuşadıktan sonra yıkayınız.
  • Makinenizin körük lastiğini her çamaşır yıkama sonrasında kuru ve yumuşak bir bez ile kurularsanız küflenme ve mantar oluşumunu önlemiş olursunuz.
  • Çok kirli, kireç tozu, çamurlu, un gibi maddelere maruz kalmış çamaşırlarınızı makineye koymadan önce iyice silkeleyiniz, buna benzer tozlar makinenin iç kısımlarında birikerek zamanla çamaşır makinenizin bozulmasına sebep olur.
  • Çamaşır makineniz titreşimli bir şekilde çalışıyorsa, dengesiz bir zeminde olabilir yerini kontrol etmelisiniz.
Top